/
پنجشنبه 27 دی 1397
January 17 2019

پیام مدیرعامل

به نام یگانه حقیقت هستی، خدای قادر بی همتا

تهران و کاراکاس با وجود فاصله 14 هزار کیلومتری بیش از هر کشور دیگری با یکدیگر نقاط مشترک دارند و در دهه گذشته با تدابیر اتخاذ شده روابط سیاسی، تجاری و اقتصادی دو کشور پیوسته در حال افزایش بوده است .

بانک مشترک ایران و ونزوئلا اولین بانک در نظام بانکی کشور به شمار می‌آید که بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با سرمایه‌گذاری مشترک دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا با رویکرد توسعه همکاریهای اقتصادی دو کشور در سال 2010 میلادی تاسیس گردید. اگر چه سیاستهای ارزی ونزوئلا مشکلاتی در ایفای نقش فعال بانک در زمینه ارائه خدمات ارزی به بخش خصوصی ایرانی فعال در حوزه تولید، تجارت و بازرگانی ونزوئلا بوجود آورده است ولیکن عزم و اراده مسئولین بلند مرتبه دو کشور مبنی بر حفظ و ارتقاء روابط اقتصادی باعث گردید موافقتنامه‌های منعقده میان دولتین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا در ارتباط با تأسیس "بانک مشترک ایران و ونزوئلا"، عینیت و فعلیت یافته و به منصه‌ ظهور بنشیند.

بانک مشترک ایران و ونزوئلا طی سنوات محدود فعالیت خود و علیرغم انواع محدودیتها توانسته است خدمات ارزی و ریالی قابل توجهی به متقاضیان ارائه نموده و نسبت‌های سوددهی مناسبی را تحصیل و ارائه نماید. هم اکنون پس از گذشت قریب 5 سال از آغاز فعالیت، بانک مشترک ایران و ونزوئلا از آمادگی کامل برای ارائه تمامی خدمات ریالی، ارزی و اعتباری به مراجعین محترم واجد شرایط برخوردار می‌باشد.

در مقطع کنونی که هزاران فرصت برای تقویت روابط دو کشور وجود دارد، بانک مشترک ایران و ونزوئلا نیز به واسطه‌ تلاش و فعالیتهای مدیران و به پشتوانه سرمایه‌ی انسانی جوان، خوشنام و پاسخگو و با بهره‌گیری مستمر از فناوری‌های روز، تمامی مساعی خود را در مسیر بهبود و گسترش فضای کسب و کار، در چارچوب قوانین حاکم و ضوابط نظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته تا خدمت رسانی مناسب و مطلوبتری در حوزه پولی و بانکی به فعالین اقتصادی که این بانک را برای انجام فعالیتهای بانکی خود انتخاب نموده یا خواهند نمود، داشته باشد.

در پایان با نهایت احترام از تمامی حاضرین در عرصه‌ اقتصادی کشور، به فراخور مسئولیتها و حوزه وظایف آنها، تقاضا می‌نماید که بانک را در راستای نیل هر چه سریعتر به اهداف و مأموریتهای از پیش تعریف شده و تثبیت و گسترش موقعیت و کسب دستاوردهای جدید در صنعت بانکداری، یاری و مساعدت نمایند.

داود بنایی