/
چهارشنبه 28 آذر 1397
Desember 19 2018

گزیده‌ای از سخنان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در جلسه معارفه مورخ 96/06/01

تاریخ انتشار : 1396.6.5


وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: برون گرایی هوشمندانه و تقویت اقتصاد خارجی هدفمند را یکی از برنامه های خود عنوان کرد
آقای دکتر مسعود کرباسیان در مراسم معارفه خود در تاریخ 01/06/96 به نکات ذیل پرداخت:
  • کار خوبی که آقای طیب نیا در چهار سال گذشته کردند، تدوین یک برنامه راهبردی با هشت ابر پروژه اجرایی همراه با زمان بندی بود و من چون شاهد نتایج مثبت این امر در دوره قبل بودم، قصد دارم همین کار را در دوره جدید دنبال کنم.
  • اصلی ترین کار او انجام تکالیف اقتصاد مقاومتی در حوزه وزارت اقتصاد است، اظهار داشت: امسال 13 پروژه به عنوان پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی به ما محول شده، بعلاوه مسئولیت 15 برنامه اجرایی از بسته های رونق تولید و اشتغال که در مجموع 33 مورد می شود و اینها در چارچوب وظایف وزارتخانه، حتما مورد پی گیری قرار خواهد گرفت.
  • وی گفت: معاونت نظارت مجلس یک ارزیابی از برنامه های ارائه شده نامزدهای وزارت دولت دوازدهم انجام داده و خوشبختانه 97 درصد برنامه های وزیر اقتصاد پیشنهادی را منطبق بر برنامه چشم انداز و سیاست های اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرده است.
  • توانمند سازی بخش خصوصی به عنوان پیشران درونزای اقتصاد ملی را یکی از سیاست های راهبردی وزارت اقتصاد خواند.
  • آقای دکتر کرباسیان با اشاره به محور "برون گرایی هوشمندانه و تقویت اقتصاد خارجی هدفمند" به عنوان یکی دیگر از برنامه های خود، اظهار داشت: یکی از منابع تامین مالی، سرمایه گذاری خارجی در قالب های مختلف سرمایه گذاری مستقیم، فاینانس و ... است که خوشبختانه بعد از قضیه برجام، کارهای خوبی در این ارتباط شروع شده است. وی افزود: ما حتما باید در کنار وزارت خارجه این کار را سرعت ببخشیم و این جزو وظایف اصلی من و همکاران است و حداکثر سعی مان را خواهیم کرد که زیر نظر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این کار را به سرعت پیش ببریم.
  • مشارکت در بهبود عدالت اجتماعی و عدالت بین نسلی از جمله تداوم پروژه سهام عدالت، مدیریت دارایی های دولت، مشارکت در نهضت بهبود بهره وری و مقابله با تضییع منابع، ایجاد شفافیت همه جانبه اقتصادی، استقرار ساز و کار مدیریت شرکتی در بنگاه های بزرگ، اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اقتصادی، پی گیری بحث اجرای سامانه ستاد (سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)، انجام حسابرسی عملیاتی، مبارزه با پولشویی و اجرای قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و تعریف و اجرای قواعد مالی انضباط بخش از جمله دیگر محورهای برنامه های وزارت اقتصاد به گفته کرباسیان در دولت دوازدهم است.
  • آقای دکتر کرباسیان با اشاره به رفاقت و همدلی وزارت اقتصاد با دوستان سایر بخش ها و دستگاه ها به ویژه بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که در طول دولت دوازدهم حتما در کنار آنها خواهد بود.
لیست نظرات
ارسال نظر من
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر من