هشدار‌های امنیتی

 

مشتریان محترم به موارد امنیتی ذیل توجه فرمایید:

 1. هنگام وارد نمودن رمز در دستگاه خودپرداز، به گونه‌ای جلوی دستگاه بایستید که کسی امکان مشاهده صفحه کلید و رمز شما را نداشته باشد.
 2. به وضعیت خودپرداز توجه نمایید. در صورت وجود هرگونه وضعیت غیرعادی مانند چسب خوردن یا وجود شیء دیگر بر روی دریچه ورودی کارت یا خروجی پول و...، از خودپرداز دیگری استفاده کنید.
 3. هنگام بروز اشکال در عملیات بانکی توسط خودپرداز، از توسل به افراد غریبه جداً خودداری نمایید و در صورت عدم امکان دریافت کارت از دستگاه به هر دلیل (از جمله مشکل در دکمه‌های خودپرداز و...) چنانچه پس از گذشت مدت زمان یک دقیقه، دستگاه به طور خودکار کارت را عودت ندهد، از کارکنان ذی‌ربط داخل بانک کمک بگیرید.
 4. ارسال پیام در انجام تراکنش‌ها و ورود به خدمات غیرحضوری مانند اینترنت بانک و ... می‌تواند باعث آگاهی از سوءاستفاده احتمالی و جلوگیری از سوء استفاده‌های بیشتر شود، لذا پیشنهاد می‌گردد این قابلیت را فعال نموده تا در مواقعی که از حساب شما برداشت یا جابه‌جایی وجهی انجام می شود، به شما از طریق پیامک اطلاع‌رسانی صورت گیرد.
 5. حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی خود.
 6. حفظ و نگهداری اطلاعات حسابهای ذیربط (از قبیل شماره حساب، شماره ملی، نمونه امضاء، رمزهای اول و دوم کارت، کد سه رقمی کارت (cvv2).
 7. حفظ و نگهداری اوراق رسیدهای واریز و برداشت دریافتی از بانک، رسیدهای خودپرداز و... .
 8. در صورت عدم نیاز به نگهداری اوراق دریافتی (رسید واریز وبرداشت) و... از بانک را معدوم نموده به نحوی که امکان بازسازی/ استفاده اشخاص ثالث از اطلاعات مربوطه تحت هیچ عنوان میسر نباشد.
 9. خواهشمند است به منظور پیشگیری از بروز هرگونه مشکل احتمالی، قبل از امضاء و تایید هر نوع سند، مدرک، فرم، قرارداد و...، لزوما نسبت به مطالعه و کسب آگاهی دقیق از مندرجات آن اقدام نمایید.
 10. در صورت سرقت یا مفقود شدن کارت، در اسرع وقت با مراجعه به اینترنت بانک یا دستگاه خودپرداز این بانک (با استفاده از "دکمه سبزرنگ یا «تایید»" و ورود شماره کارت)، نسبت به مسدودسازی آن اقدام فرموده و یا صاحب کارت حضوراً به شعبه بانک مراجعه نماید.
 11. مشتریان محترم، به منظور پیشگیری از وقوع سوء استفاده و کلاهبرداری اینترنتی در رابطه با ارسال مبالغ و حوالجات به خارج از کشور، خواهشمند است ابتدا اطمینان لازم را از صحت شماره حساب شرکت‌ های مورد نظر خارجی (خصوصاً شرکت‌ های چینی)، از طرق دیگری به غیر از پست الکترونیک و تماس‌ های اینترنتی کسب نموده و سپس نسبت به ارسال مبالغ و حوالجات بانکی اقدام نمایید.

 


گروه دورانV6.0.5.0